تاریخ انتشار:93/11/8 - 12:43
شماره مطلب:1393118

کارآفرین عرصه کشاورزی

خلاصه خبر: حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد قنبر بیگی گفت: اگر هر فردی در راستای هدف اقتصاد مقاومتی کشورر کوشا باشد بدون شک در عرصه تولید دیگر هیچ نیازی به خارج نخواهیم داشت.

عنوان خبر: حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد قنبربیگی کارآفرین عرصه کشاورزی که در زیر زمین منزل خود اقدام به تولید و پرورش قارچ کرده است،در گفتگو با خبرنگار بسیج با بیان اینکه "اجرای طرح اقتصاد مقاومتی علاج مشکلات اقتصادی کشور" است بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر اجرای اقتصاد مقاومتی طی 3 ماه اخیر اقدامی که توانستیم در این راستا انجام دهیم؛ تولید و پروش قارچ بوده است؛ که تاکنون بیش از 10 نفر به انجام کار تولید تشویق شده اند.
وی در ادامه افزود: ابتدا کار پرورش قارچ را با امکانات بسیار کم کردیم که خوشبختانه کار تولیدی نسبتاً خوبی شده و ثمر بخش بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین قنبربیگی با اشاره به اینکه، در مرحله اول تولید قارچ حدود 200 کیلو برداشت از این محصول داشتیم تصریح کرد: در حال حاضر در مرحله سوم پرورش و رشد این محصول هستیم، که پیش بینی میشود در این مرحله حدود 250 کیلو قارچ برداشت خواهیم داشت.
امام جمعه  شهرستان دره شهر از توابع استان ايلام  با بیان اینکه،" اجرای طرح فرهنگی کاشت و نگهداری درختان در سطح استان" از دیگر اقدامات در راستای اقتصاد مقاومتی است عنوان کرد: مقرر است با کاشت هزاران درخت نارنج و پرتقال در سطح شهر علاوه بر اینکه در افزایش تولید و اقتصاد کشور مؤثر است بلکه به زیباسازی و تصفیه هوای شهر نیز کمک خواهد کرد.
کارآفرین عرصه کشاورزی در پاسخ به سؤال خبرنگار سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی مبنی براینکه، توصیه شما به افراد که میخواهند  وارد عرصه « تولید و خودکفایی »شوند چیست؟ بیان داشت: بهتر است با یک سرمایه محدود وارد کار تولید شوند و زمانی کار نتیجه بخش بود، سپس میتوانند در مراحل بعدی با کارو سرمایه بیشتر اقدام به تولید کنند.
وی در پایان تأکید کرد: اگر هر فردی  به اندازه خودش در عرصه تولید کشور فعال باشد؛ بدون شک در زمینه واردات دیگر هیچ وابستگی به خارج نخواهیم داشت .

 

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری